تراکتورهای ساخت ایران در دورترین مزارع دنیا

تاریخ انتشار : 1389.9.30

حدود هفت هزار دستگاه تراکتور تولیدی ایران در کارخانه مشترک با ونزوئلا ، در مزارع این کشور و کشورهای امریکای لاتین بکار گرفته شد.


 به گزارش روابط عمومي بانك توسعه صادرات ايران به نقل از واحد مرکزی خبر ، در مراسمی در کارخانه تولید تراکتور ایران و ونزوئلا ، تعدادی از این تراکتورهای تولید شده تحویل کشاورزان شد.

در کارخانه ون ایران که از سال 2005 میلادی راه اندازی شد ، انواع تراکتور و ادوات کشاورزی تولید می شود. پنجاه و یک درصد سهام این کارخانه متعلق به ایران و چهل و نه درصد آن در مالکیت دولت ونزوئلاست.

تاکنون هفت هزار دستگاه انواع تراکتور و تعداد زیادی از ادوات کشاورزی در این کارخانه تولید و به فروش رسیده و تعدادی هم به کشورهای امریکای لاتین صادر شده است.

جهانگیری مدیر کارخانه از افزایش فروش محصولات خبر داد و گفت: برای سال آینده میلادی فروش دوهزار دستگاه انواع تراکتور و ادوات کشاورزی در دستور کار این کارخانه است و احتمال تولید بیشتر آن بررسی می شود.

بر پایه این گزارش ؛ رئیس موسسه دامداران ونزوئلایی هم درباره تراکتورهای تولیدی در کارخانه مشترک دو کشور تاکید کرد تراکتورهای ایرانی فناوری پیشرفته ای دارند و کشاورزان از این تراکتورها راضی هستند.

وال وسو ابراز امیدواری کرد با رفع مشکلات تولید، همه کشاورزان بتوانند از این تراکتورهای خوب در مزارع خود استفاده کنند.

امضای قراردادهای جدید از سوی خریدار، رفع قوانین دست و پا گیر کارگری و سندیکایی و نیز هماهنگی های بیشتر کارخانه مادر در ایران و کارخانه مشترک در ونزوئلا از مسایلی هستند که می توانند سبب افزابش تولید و تسخیر بازارهای مناسب ونزوئلا و حتی کشورهای اطراف این منطقه باشند.

نظام بانکی کشورمان هم به منظور تشویق کشاورزان ونزوئلایی برای خرید تراکتورهای ایرانی ، تسهیلاتی را برای این کشاورزان مهیا کرده است.

همچنین به گفته رئيس بانک بین المللی توسعه ونزوئلا(BID) مستقر در كاراكاس ؛ در مسیر سیاست های توسعه صادراتی غیرنفتی کشورمان و نیز تشویق کشاورزان برای خرید محصولات ایرانی، این بانک تسهیلاتی را برای دامداران و کشاورزان ونزوئلایی در اختیار آنها گذاشته است.

 
پیش فرض

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
 
  
 

لیست نظرات

  • [89.12.3 ] mohamad baghar rahimi alang : ba salam va khastenabashi be shoma man keshavarz hastam va tamame adavatam daram vali mikham be soye mekanize beram va mikhaham az tahsilate banki estefade konam age mishe mano rahnamai konin va darzem reshteye tahsili va daneshgahim mekanizasiyon boode mamnon misham ke rahnamaim konin mer30