• رشد 12برابری تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان خوزستان

   رییس بانک توسعه صادرات اهواز خبرداد:

   رشد 12برابری تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان خوزستان

   رشد 12برابری تسهیلات پرداختی به صادرکنندگان خوزستان

   رییس شعبه بانک توسعه صادرات در اهواز از رشد 12 برابری تسهیلات پرداختی در پنج ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات غلامرضا رومیانی نژاد در بازدید از خبرگزاری ایرنا به مناسبت هفته دولت افزود:امسال یک هزار و 300میلیارد ریال تسهیلات ریالی ارزان قیمت به صادرکنندگان استان با هدف توسعه صادرات ، تامین سرمایه درگردش واحدهای صنعتی صادرات محور و توسعه و تثبیت اشتغال در واحدهای بزرگ تولیدی استان پرداخت شده است.

   54درصد این تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی با نرخ 11درصد و 46درصد تسهیلات با نرخ 16تا 18درصد پرداخت شده است.

   وی گفت: خوزستان جزو استان هایی بوده که بیشترین دریافتی از منابع صندوق توسعه ملی را در این بانک به خود اختصاص داده و بانک توسعه صادرات استان رتبه دوم را در کشور از حیث استفاده از منابع بانک توسعه صادرات ایران دارد.

   رییس بانک توسعه صادرات استان خوزستان افزود: این تسهیلات بانکی که نقش تعیین کننده ای در رونق اقتصادی استان داشته در بخش های پتروشیمی ، شیلات ، فولاد ، سیمان ظروف یکبار مصرف ، خرما و کاغذ پرداخت شده است.

   برقراری رابطه بانکی با 120کارگزار خارجی پس از برجام

   رومیانی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در بازدید از خبرگزاری ایرنا گفت:پس از برجام ، گشایش های بین المللی بیشتری برای بانک ایجاد شده و هم اکنون با بانک های خارجی روابط کارگزاری خوبی برقرار شده که افتتاح حساب در بانک های خارجی و کاهش هزینه های مشتریان از ثمرات آن است.

   وی در ادامه افزود: هم اکنون با 120کارگزار خارجی رابطه بانکی برقرار کرده ایم که شامل 70بانک در 24کشور اروپایی ، 41بانک در 19کشور آسیایی بوده و در 10بانک در 9 کشور افریقایی روابط کارگزاری از سرگرفته شده است.

   رییس بانک توسعه صادرات استان خوزستان گفت: در پنج ماه نخست امسال ، این بانک نسبت به صدور و دریافت حواله های ارزی بالغ بر 31میلیون دلار ، خرید ارز حاصل از صادرات به مبلغ 27میلیون دلار و صدور مصوبات اعتبارات اسنادی بالغ بر 18میلیون دلار و تسهیلات ارزی 12میلیون دلاری اقدام کرده است.

   وی گفت: بانک توسعه صادرات ایران به عنوان مجری سیاست های دولت در تامین مالی صادرکنندگان کشور ، قادر است تسهیلات ریالی و ارزی مورد نیاز صادرکنندگان کالا را در کوتاه ترین زمان ممکن تامین کند.

   سرمایه گذاری بیش از 1.5میلیارد دلار در صنایع فولاد ، نفت ، گاز و پتروشیمی خوزستان

   غلامرضا رومیانی نژاد در باره سرمایه گذاری در طرح های صنعتی بزرگ استان گفت: این بانک به تازگی یک میلیارد و 500میلیون دلار معادل 20درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک را در صنایع فولاد ، نفت ، گاز و پتروشیمی استان خوزستان سرمایه گذاری کرده است که پس از سهم 36درصد استان تهران ، رتبه دوم را در خصوص استفاده از منابع بانک توسعه صادران ایران به خود اختصاص داده است.

   وی گفت: با سرمایه گذاری بانک توسعه صادرات ایران در بخش های صنعتی استان ، زمینه تثبیت و ایجاد اشتغال برای هزاران جوان تحصیل کرده و جویای کار خوزستانی فراهم می شود.

   رومیانی نژاد با اشاره به ظرفیت های مهم صادراتی استان در بخش های مختلف صنعتی ابراز امیدواری کرد با ادامه روند سرمایه گذاری در صنایع بزرگ صادرت محور استان ، زمینه رونق اقتصادی و اشتغال مولد در صنایع استان فراهم شود.

   رییس شعبه بانک توسعه صادرات در اهواز از آمادگی این بانک را برای ارایه خدمات تخصصی و مشاوره ای و تامین منابع مالی مناسب و به موقع صادرکنندگان استانی اعلام کرد و گفت: برای نخستین بار در ایران ، نخستین دوره تخصصی گشایش اسناد اعتباری با شرکت 30نفر توسط بانک توسعه صادرات خوزستان برگزار شد.

   تنها شعبه بانک توسعه صادرات در استان خوزستان پاسخگوی نیازهاست

   مدیربانک توسعه صادرات استان خوزستان با بیان اینکه بانک توسعه صادرات در کل استان خوزستان به عنوان یک بانک تخصصی ، تنها یک شعبه دارد گفت: با توجه به توسعه بانکداری الکترونیک و عدم نیاز مشتریان به حضور فیزیکی می تواند پاسخگوی همه نیازهای صادرکنندگان ، بازرگانان و صاحبان صنایع صادرات محور باشد.

   وی گفت: به لحاظ قانونی و اساسنامه این بانک ، امکان راه اندازی شعب دیگر این بانک در استان خوزستان وجود ندارد.

   به گزارش ایرنا مدیر بانک توسعه صادرات استان خوزستان در بازدید از بخش تحریریه خبر ، از نزدیک با فعالیت های خبری و اطلاع رسانی ایرنا خوزستان آشنا شد.

   مطالب مرتبط
 • کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.
 • ساختمان مرکزی : تهران - میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان پانزدهم، برج توسعه
  تلفن ها : 88709022 و 88707951 - 3 و 81920
  دورنگار :88702848