• مشارکت ۱۲ بانک ایرانی در قرارداد فاینانس ۸ میلیارد یورویی

   مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

   مشارکت ۱۲ بانک ایرانی در قرارداد فاینانس ۸ میلیارد یورویی

   مشارکت ۱۲ بانک ایرانی در قرارداد فاینانس ۸ میلیارد یورویی

   مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اعلام جزئیات قرارداد فاینانس ۸ میلیارد یورویی ایران و کره جنوبی، گفت: این قرار داد بین ۱۲ بانک ایرانی، ازجمله بانک توسعه صادرات ایران و اگزیم بانک کره جنوبی منعقد شد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر علی صالح آبادی در گفت وگو با خبرنگار ایبِنا، افزود: براساس این قرارداد که با تلاش بانک مرکزی، وزارت اقتصاد به ویژه سازمان سرمایه گذاری های خارجی و ۱۲ بانک ایرانی منعقد شده است، اگزیم بانک کره جنوبی ازطریق بانک های عامل ایرانی، نسبت به تأمین مالی پروژه های مختلف کشورمان در حوزه های عمرانی و تولیدی اقدام می کند.
   به گفته مدیر عامل بانک توسعه صادرات، در چارچوب این قرارداد، حداکثر دوره ساخت هر پروژه ۵ سال و حداکثر دوره بازپرداخت منابع مالی اختصاص یافته به هر پروژه، ۱۰ سال - پس از پایان دوره ساخت - تعیین شده است.

   وی افزود : این قرارداد فاینانس، تحت سرپرستی بانک مرکزی و با ضمانت وزارت امور اقتصادی و دارایی کشورمان، بین ۱۲ بانک ایرانی، ازجمله بانک توسعه صادرات ایران و اگزیم بانک کره جنوبی به امضــا رسید.

   یادآور می شود، قرارداد بزرگترین وام خارجی در روز های گذشته با حضور محمد خزاعی رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی و آقای چونگ مدیر اگزیم بانک کره جنوبی به ارزش بیش از ۸ میلیارد یورو در سئول به امضا رسید.

   هیات ایرانی با مسولیت محمد خزاعی، رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی و نمایندگانی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تعدادی از بانک‌های تجاری کشورمان جهت امضا قرارداد مبادله وام به سئول سفر کرده بود.

   محمد خزاعی در سخنانی در ابتدای مراسم امضای قرارداد خط اعتباری بیش از ۸ میلیارد یورویی با اگزیم بانک کره با توجه به سوابق خوب روابط و همکاری و با اشاره به اینکه اقتصاد کره یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و توانمندیهای تکنولوژیکی مطلوبی دارد، این خط اعتباری را گامی مهم در گسترش روابط بین دو کشور دانست.

   وی اضافه کرد: بخش های دولتی و خصوصی ایران می توانند در چارچوب مقررات موجود از این وام استفاده کنند.

   مطالب مرتبط
 • کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.
 • ساختمان مرکزی : تهران - میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان پانزدهم، برج توسعه
  تلفن ها : 88709022 و 88707951 - 3 و 81920
  دورنگار :88702848