بانک توسعه صادرات ایران
   
  • بانک توسعه صادرات ایران جزء امضا کنندگان قرار داد اوبر بانک اتریش

   بانک توسعه صادرات ایران جزء امضا کنندگان قرار داد اوبر بانک اتریش

   بانک توسعه صادرات ایران جزء امضا کنندگان قرار داد اوبر بانک اتریش

   قرارداد یک میلیارد یورویی بین ۱۴ بانک ایرانی با «اوبر بانک» اتریش با حضور مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران منعقد شد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، قرارداد تامین مالی معادل یک میلیارد یورویی بین بانک های توسعه صادرات ایران، کارآفرین، سامان، پاسارگاد، رفاه کارگران، ملت، تجارت، ملی ایران، صنعت و معدن، اقتصاد نوین، سپه، خاورمیانه، کشاورزی و پارسیان با «اوبر بانک» اتریش امضا شد.

   آقای دکتر صالح‌آبادی با بیان اینکه «اوبر بانک» یک بانک منطقه ای در قلب اروپاست که در کشورهای همجوار اتریش نیز فعالیت دارد، گفت: به موجب این قرارداد منابع بانک اتریشی برای تامین مالی پروژه های عمرانی و تولیدی بخش خصوصی و دولتی دارای مجوزهای لازم تخصیص خواهد یافت.

   مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران با اعلام اینکه دوره ساخت و بازپرداخت اقساط فاینانس اتریش برای هر پروژه ۱۲ سال است، گفت: این قرارداد نخستین قرارداد تامین مالی بانک های ایران با بانک های اروپایی در دوران پسا برجام است که بعد از قراردادهای منعقده بین بانک های ایران با کشور کره جنوبی به مبلغ هشت میلیارد یورو و کشور چین در مجموع به مبلغ ۳۵ میلیارد دلار به امضا می رسد.

   وی با بیان اینکه در آینده نزدیک با یک بانک دیگر اتریشی قرارداد تامین مالی امضا خواهد شد افزود: قرارداد با اوبربانک در حقیقت اولین قرارداد فاینانس اروپایی پس از 15 سال است و بعد از آن قراردادهای فاینانس دیگری هم با اروپایی ها امضا خواهد شد.

   یادآوری می شود این قرارداد، اولین قرارداد تامین مالی بانک های ایران با بانک های اروپایی پس از برجام است که بعد از قراردادهای امضا شده بین بانک های ایران با کشور کره جنوبی به مبلغ ۸ میلیارد یورو و کشور چین مجموعا به مبلغ ۳۵ میلیارد دلار، به امضا می رسد.

   مطالب مرتبط