• بخش سوم تجهیزات بندرشهیدبهشتی چابهار وارد کشور شد

   باتامین مالی بانک توسعه صادرات:

   بخش سوم تجهیزات بندرشهیدبهشتی چابهار وارد کشور شد

   بخش سوم تجهیزات بندرشهیدبهشتی چابهار وارد کشور شد

   بخش سوم تجهیزات خریداری شده جهت بهره برداری از فاز 1 بندر شهید بهشتی چابهار که با تامین مالی بانک توسعه صادرات خریداری شده است، وارد کشور شد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دومین محموله نیز شامل ۱۳ دستگاه انواع تجهیزات تخلیه و بارگیری کانتینر شامل ریچ استاکر، امتی استاکر و لیفتراک در اواخر شهریور ماه سال جاری به بندر وارد، مونتاژ و آماده بهره برداری شده بود.
   مشارکت بانک برای اجرا و تجهیز فاز یک بندرشهید بهشتی از منابع صندوق توسعه ملی تامین شده و به این منظور 334 میلیون دلار اختصاص یافته است.
   با توجه به عزم جدی دولت مبنی بر توسعه بنادر و توجه بیشتر به توسعه جنوب شرقی کشور خصوصا" سواحل مکران، بانک توسعه صادرات این موضوع را در چارچوب توسعه زیرساختهای صادرات کشور در اولویت طرح های حمایتی خود قرار داده است.
   لازم به یادآوری است که با استفاده از تجهیزات وارده تا کنون بهره برداری از ترمینال کانتینری فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار فراهم گردیده است. در همین راستا طی هفته های گذشته توسط دو فروند کشتی دو محموله ترانزیتی گندم جمعاً به وزن 30 هزارتن که بصورت کانتینری(بالغ بر 1295 کانتینر 20 فوت) و به قصد ترانزیت از کشور هندوستان به مقصد کشور افغانستان از طریق بندر شهیدبهشتی چابهار به کشور وارد و تخلیه شد .
   چابهار موقعیت مناسبی در زمینه تجارت، حمل ونقل و ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه به ویژه افغانستان دارد و نزدیکترین و با صرفه ترین مسیر برای صادرات و واردات کالا از کشورهای مختلف به افغانستان محصور در خشکی است.
   گالری
   مطالب مرتبط
 • کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.
 • ساختمان مرکزی : تهران - میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان پانزدهم، برج توسعه
  تلفن ها : 88709022 و 88707951 - 3 و 81920
  دورنگار :88702848