بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • صــندوق ســـرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   صندوق سرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   صــندوق ســـرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی
   صندوق سرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی:
   این صندوق با مشارکت شرکت تأمین سرمایه تمدن (از شرکت¬های تابعه بانک) تأسیس شده است از جمله
   صندوق¬های با درآمد ثابت است که منابع آن فقط در دارایی¬های با درآمد ثابت سرمایه¬گذاری می¬شود. مطابق امیدنامه صندوق، نرخ بازدهی پیش¬بینی شده برای هر سرمایه¬گذار 15 درصد سالانه است. اما طی دوره¬هایی بازدهی¬ای بیشتر از مقدار پیش¬بینی شده داشته است. با توجه به ترکیب دارایی¬ها، این صندوق گزینه مناسبی برای سرمایه¬گذاری کم¬ریسک محسوب شده و می¬تواند ابزار مناسبی برای سرمایه¬گذاری کوتاه¬مدت باشد. این نوع صندوق¬ها حداقل 70% ترکیب دارایی¬های خود را در اوراق مشارکت، سپرده¬های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت و سهام (به میزان محدود و حداکثر تا 20 درصد ارزش دارایی صندوق) سرمایه¬گذاری می¬نمایند. به همین دلیل هم معمولا" بازدهی مشابه با اوراق مشارکت و سپرده¬های بانکی دارند. لذا سرمایه‌گذاری در این صندوق برای افرادی که ریسک¬پذیر نیستند، توصیه می¬گردد.
   از مزایای این صندوق نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه¬گذاری در کشور می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:
   عدم وجود نرخ شکست در مقایسه با سپرده¬های بانکی در صورت نیاز به نقدینگی و ابطال واحدهای سرمایه¬گذاری
   وجود حداقل ریسک در بین انواع صندوق‌های سرمایه¬گذاری
   پرداخت سود در سررسیدهای یک¬ماهه
   عدم هزینه صدور و ابطال
   ضامن نقدشوندگی صندوق: بانک توسعه صادرات ایران به عنوان یک بانک 100 درصد دولتی
   امکان خرید و فروش اینترنتی واحدهای سرمایه¬گذاری برای اشخاص حقیقی با مراجعه به سایتwww.ibshop.ir به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی خدمات مالی و سرمایه¬گذاری در بازار سرمایه که توسط شرکت تأمین سرمایه تمدن راه¬اندازی شده و تمامی خدمات در آن بدون نیاز به مراجعه حضور و به صورت آنلاین ارائه می‌گردد.
   لازم به توضیح است احراز هویت سرمایه¬گذاران از طریق مراجعه مأمور پست به نمایندگی از صندوق در محل سرمایه-گذار و یا ثبت نام افراد در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) – زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار- انجام می‌شود.   آخرین به روز رسانی خرداد 99