بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • صــندوق ســـرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   صندوق سرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   صــندوق ســـرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   این صندوق با مشارکت شرکت تامین سرمایه تمدن (از شرکتهای تابعه بانک) تاسیس شده است از جمله صندوقهای با درآمد ثابت است که منابع آن فقط در داراییهای با درآمد ثابت سرمایهگذاری میشود.. مطابق امیدنامه صندوق، نرخ بازدهی پیش بینی شده برای هر سرمایه گذار 15 درصد سالانه است. اما طی دورههایی بازدهی ای بیشتر از مقدار پیشبینی شده داشته است. با توجه به ترکیب داراییها، این صندوق گزینه مناسبی برای سرمایهگذاری کمریسک محسوب شده و میتواند ابزار مناسبی برای سرمایهگذاری کوتاه مدت باشد. این نوع صندوقها حداقل 70% ترکیب داراییهای خود را در اوراق مشارکت، سپردههای بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت و سهام (به میزان محدود و حداکثر تا 20 درصد ارزش دارایی صندوق) سرمایهگذاری مینمایند. به همین دلیل هم معمولا" بازدهی مشابه با اوراق مشارکت و سپرده-های بانکی دارند. لذا سرمایه‌گذاری در این صندوق برای افرادی که ریسکپذیر نیستند، توصیه میگردد.
   از مزایای این صندوق نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه گذاری در کشور می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:
   عدم وجود نرخ شکست در مقایسه با سپرده های بانکی در صورت نیاز به نقدینگی و ابطال واحدهای سرمایه گذاری
   وجود حداقل ریسک در بین انواع صندوق‌های سرمایه گذاری
   پرداخت سود در سررسیدهای یکماهه
   عدم هزینه صدور و ابطال
   ضامن نقد شوندگی صندوق: بانک توسعه صادرات ایران
   امکان خرید و فروش اینترنتی واحدهای سرمایه گذاری برای اشخاص حقیقی با مراجعه به سایتwww.ibshop.ir به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی خدمات مالی و سرمایه گذاری در بازار سرمایه که توسط شرکت تامین سرمایه تمدن راه اندازی شده و تمامی خدمات در آن بدون نیاز به مراجعه حضور و به صورت آنلاین ارائه می‌گردد.
   لازم به توضیح است احراز هویت سرمایه¬گذاران از طریق مراجعه مأمور پست به نمایندگی از صندوق در محل سرمایه-گذار و یا ثبت نام افراد در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) – زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار- انجام می‌شود.