بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • صــندوق ســـرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   صندوق سرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی

   صــندوق ســـرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی
   صندوق سرمایه گذاری اندوخته توسعه آرمانی:
   این صندوق با مشارکت شرکت تأمین سرمایه تمدن (از شرکت­های تابعه بانک) تأسیس شده است از جمله صندوق­های با درآمد ثابت است که منابع آن فقط در دارایی­های با درآمد ثابت سرمایه ­گذاری می­شود. مطابق امیدنامه صندوق، نرخ بازدهی پیش­بینی شده برای هر سرمایه­ گذار 15 درصد سالانه است. اما طی دوره­ هایی بازدهی ای بیشتر از مقدار پیش­ بینی شده داشته است. با توجه به ترکیب دارایی­ها، این صندوق گزینه مناسبی برای سرمایه­ گذاری کم­ ریسک محسوب شده و می­تواند ابزار مناسبی برای سرمایه­ گذاری کوتاه­ مدت باشد. این نوع صندوق ها حداقل 70% ترکیب دارایی­های خود را در اوراق مشارکت، سپرده ­های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت و سهام (به میزان محدود و حداکثر تا 20 درصد ارزش دارایی صندوق) سرمایه­ گذاری می­ نمایند. به همین دلیل هم معمولا" بازدهی مشابه با اوراق مشارکت و سپرده­ های بانکی دارند. لذا سرمایه‌گذاری در این صندوق برای افرادی که ریسک­ پذیر نیستند، توصیه می­گردد.
   از مزایای این صندوق نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه­ گذاری در کشور می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:
   • عدم وجود نرخ شکست در مقایسه با سپرده­ های بانکی در صورت نیاز به نقدینگی و ابطال واحدهای سرمایه­ گذاری
   • وجود حداقل ریسک در بین انواع صندوق‌های سرمایه­ گذاری
   • پرداخت سود در سررسیدهای یک­ماهه
   • عدم هزینه صدور و ابطال
   • ضامن نقدشوندگی صندوق: بانک توسعه صادرات ایران به عنوان یک بانک 100 درصد دولتی
   • امکان خرید و فروش اینترنتی واحدهای سرمایه ­گذاری برای اشخاص حقیقی با مراجعه به سایت www.ibshop.ir به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی خدمات مالی و سرمایه ­گذاری در بازار سرمایه که توسط شرکت تأمین سرمایه تمدن راه ­اندازی شده و تمامی خدمات در آن بدون نیاز به مراجعه حضوری و به صورت آنلاین ارائه می‌گردد.
   لازم به توضیح است احراز هویت سرمایه­ گذاران از طریق مراجعه مأمور پست به نمایندگی از صندوق در محل سرمایه­ گذار و یا ثبت نام افراد در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) – زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود.   آخرین به روز رسانی بهار 1400