بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • تسهیلات و تامین مالی بین المللی
  • شرکت‌های دانش بنیان

   تامین مالی شرکت های دانش بنیان با همکاری "صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه صادرات و فناوری شریف " صورت می پذیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به سایت این صندوق مراجعه نمایید.

   تامین مالی شرکت های دانش بنیان از طریف صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف


   تامین مالی شرکت های دانش بنیان با همکاری "صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه صادرات و فناوری شریف " صورت می پذیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به سایت این صندوق مراجعه نمایید.

   شرکت صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات شریف (سهامی خاص) با هدف سرمایه‌گذاری خطرپذیر و تأمین مالی طرح‌ها و شرکت‌های نوپا و نوآور در تاریخ 11/11/1389 تأسیس و تحت شماره ۳۹۶۰۷۶ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.
   جدول زیر خدمات کلی ارائه شده توسط صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی توسعه صادرات و فناوری شریف را نشان می­دهد:
   ردیف حوزه فعالیت موضوع فعالیت
   1 دانش ­بنیان صدور ضمانت­نامه
   پرداخت تسهیلات
   سرمایه­ گذاری خطرپذیر

   شرکت‌های دانش بنیان مستقر در سایر استان‌ها (به جز تهران) می‌بایست درخواست خدمات اعتباری خود را از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی صادرات و فناوری شریف ارسال نمایند.

   تفاهمنامه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک توسعه صادرات برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان

   حداقل نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی و غیر مشارکتی برای شرکتهای دانش بنیان 16%می‌باشد.

   علاوه بر منابع بانک و منابع صندوق توسعه ملی تامین مالی شرکت های دانش بنیان با استفاده از پتانسیل شرکت های تابعه بانک صورت می گیرد.

   تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان با بهره گیری از پتانسیل شرکت‌های تابعه بانک

   در تیر ماه سال 1395 با امضای تفاهم نامه فیمابین سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجوز راه‌اندازی 5 صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و با هدف تسهیل فرآیند ورود شرکت‌های دانش بنیان به بازار سرمایه و استفاده از ابزارها و نهادهای تامین مالی بازار سرمایه صادر شد که صندوق سرمایه گذاری جسورانه توسعه فناوری آرمانی یکی از آنها است.
   هدف از تشکیل این صندوق، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت‌های در حال رشد فناور نوپا دارای پتانسیل رشد زیاد و سریع با هدف کسب بیشترین بازده اقتصادی ممکن در برابر پذیرش ریسک بالاست. علاوه بر کسب بازدهی از سرمایه گذاری بلند مدت در این زمینه، کمک به رشد اقتصادی، کارآفرینی، ایجاد اشتغال و توسعه فن آوری از دیگر اهداف صندوق است که در راستای آنها، صندوق منابع مالی را جمع آوری نموده و درسهام شرکت‌های جوان و پویا و فعال در حوزه های مختلف فناوری سرمایه گذاری می‌نمایند.
   صندوق سرمایه گذاری جسورانه این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می‌آورد که بدون درگیر شدن مستقیم آنها در چالش ها و پیچیدگی های صنعت سرمایه گذاری مخاطره پذیر بتوانند از مزایا و منافع آن برخوردار شوند.
   شرکت های خواستار مشارکت صندوق جسورانه فناوری آرمانی (Armani Vc) می‌توانند اطلاعات کسب و کار خود را در فرم های الکترونیکی صندوق به نشانی وب سایت www.armanivc.com وارد نموده و اطلاعات تفصیلی در این خصوص را از وب سایت مذکور کسب نمایند.

   برای دریافت بروشور فرایند تامین مالی شرکت های دانش بنیان صادراتی کلیک کنید