بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • درباره بانک
  • شرکت تامین سرمایه تمدن

   شرکت تأمین‌سرمایه تمدن (سهامی عام) ، به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای چهار سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی به مشتریان خود در تاریخ 1390/12/21 با شماره 422558 در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را از تاریخ 1390/12/27 با اخذ مجوز فعالیت از سازمان بورس و اوراق بهادار آغاز نموده است.

   شرکت تامین سرمایه تمدن

   شرکت تامین سرمایه تمدن

   بانک توسعه صادرات ایران، بانک تسهیل­ کننده تجارت خارجی در امر صادرات و واردات کشور است. تمرکز این بانک به عنوان تنها اگزیم بانک کشور، تأمین مالی صادرات غیرنفتی و تسهیل نیازمندی­های صادرکنندگان و عملیات بانکداری است. در این راستا، خدمات قابل ارائه توسط شرکت­ تأمین سرمایه تمدن عبارت است از:
   ردیف
   حوزه فعالیت
   موضوع فعالیت
   1
   مالی
   خدمات تأمین مالی
   خدمات مدیریت دارایی
   خدمات مشاوره مالی


   1-2 خدمات تأمین مالی

   یکی از وظایف تعریف شده شرکت تأمین سرمایه تمدن، تلاش در جهتِ تأمین مالی شرکتها به منظور اجرای طرح‌ها و پروژههای آن‌ها میباشد. خدمات تأمین مالی شرکت تأمین‌ سرمایه تمدن طیف وسیعی از مطالعات، بررسی‌های اولیه، بازارگردانی و ضمانت اوراق بهادار منتشره را دربرمی‌گیرد. این خدمات عبارتند از:
   تأمین مالی مبتنی بر بدهی؛
   تأمین مالی مبتنی بر سرمایه؛
   تأمین مالی پروژه¬ای ؛
   تأمین مالی بین‌المللی؛
   تعهد پذیره‌نویسی؛
   بازاریابی و فروش اوراق‌بهادار؛
   ضمانت اوراق‌بهادار.

   2-2- خدمات مدیریت دارایی
   مدیریت دارایی¬ها به مجموعه ای از فرآیندهای روش مند برای نگهداری، به کارگیری و توسعه کلیه دارایی ها اطلاق می‌گردد. این خدمات عبارتند از:
   تأسیس و راه اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری؛
   مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری؛
   سبدگردانی اختصاصی؛
   بازارگردانی انواع اوراق بهادار؛
   مشاوره سرمایه¬گذاری؛
   پردازش اطلاعات مالی؛
   خدمات کارگزاری؛
   یکی از فعالیت های اصلی شرکت تأمین سرمایه تمدن، تأسیس، راه اندازی و مدیریت انواع صندوق های سرمایه گذاری متناسب با خواسته و نیازهای سرمایه گذاران است.
   مطابق با قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ا، صندوق سرمایه گذاری نهادی مالی است که فعالیت اصلی آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار می باشد و مالکان آن به نسبت سرمایه گذاری خود، در سود و زیان صندوق شریک اند.
   صندوق های سرمایه گذاری مشترک از طریق فروش پیوسته واحدهای سرمایه گذاری (یونیت) خود به عموم مردم، سرمایه های اشخاص را تجمیع نموده و در ترکیب متنوعی از اوراق بهادار شامل سهام، اوراق بهادار با درآمد ثابت کوتاه مدت و بلندمدت و ابزارهای بازار پول با توجه به هدف و نوع فعالیت صندوق، سرمایه گذاری می نماید؛ سرمایه گذاران در اصل سهام یا واحدهای صندوق سرمایه گذاری را می خرند که هر واحد نشانه سهم سرمایه گذار از مالکیت و درآمدهای صندوق می باشد. بدین ترتیب هریک از سرمایه گذاران به نسبت سهم خود در این مجموعه، در سود یا زیان حاصل از تغییر ارزش صندوق سرمایه گذاری مشترک شریک خواهند بود.
   از جمله مزیت های سرمایه گذاری در صندوق های مشترک سرمایه گذاری عبارت است از:
   مدیریت حرفه ای و بهره مندی از افراد متخصص و تحلیل گران در حوزه بازار سرمایه جهت سرمایه گذاری دارایی های تحت مدیریت صندوق؛
   نقدشوندگی سرمایه گذاری در صندوق ها با توجه به مکانیزم های صدور و ابطال در صندوق ها ؛
   تجمیع منابع خرد در یک مجموعه و ایجاد صرفه جویی نسبت به مقیاس؛
   تنوع بخشی در سرمایه گذاری؛
   آسانی، سهولت و سادگی سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری و عدم نیاز به تحلیل های پیچیده
   نظارت و شفافیت اطلاعاتی؛
   کاهش چشمگیر ریسک سرمایه گذاری به دلیل تنوع روش های سرمایه گذاری دارایی های صندوق.
   تأمین سرمایه تمدن با در نظر گرفتن طیف های مختلف سرمایه گذاران و سطح ریسک پذیری افراد، اقدام به تأسیس و مدیریت 8 صندوق در بازار سرمایه نموده که توانسته است طیف متنوعی از سرمایه گذاران را به خود جذب نماید.

   2-3- خدمات مشاوره مالی
   شرکت تأمین سرمایه تمدن ارائه دهنده خدمات مشاوره مالی در حوزه های ذیل می باشد:
   مشاوره مالی و بررسی‌های اقتصادی؛
   ارزش‌گذاری؛
   تجاری سازی دارایی های فکری.