بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • خدمات الکترونیک
  • طرح ها و سامانه ها

   در طرح "خدمت" ارایه فراگیر برخی از خدمات بانکی به مشتریان، از طریق تمامی شعب بانک‌های عضو طرح، میسر گردیده است.

   طرح ها و سامانه ها

   طرح ها و سامانه ها

   • طرح خدمت
   • سامانه ساتنا
   • سامانه پایا
   • طرح سحاب
   • دستور پرداخت گروهی پایا

   طرح خدمت:

   یکی از مهم¬ترین خدمات بین بانکی که در حال حاضر ما بین برخی از بانک‌ها عملیاتی گردیده یا در حال پیاده‌سازی است، طرح خدمت می‌باشد. با اجرایی شدن این طرح، ارایه فراگیر برخی از خدمات بانکی به مشتریان، از طریق تمامی شعب بانک‌های عضو طرح، میسر گردیده است. از خدمات قابل ارایه در طرح خدمت که تاکنون عملیاتی گردیده است امکان واریز وجه به کلیه حساب‌های متمرکز دایر در تمامی بانک‌های عضو طرح از طریق شعب بانک‌های عضو و همچنین پرداخت وجه چک‌های صادره توسط هر یک از مشتریان بانک‌های عضو در هر یک از شعب بانک‌های عضو می‌باشد. طرح خدمت در کنار سایر طرح‌های مشابه مانند شتاب، سحاب، ساتنا و پایا، موجب کاهش نیاز بانک‌ها به تأسیس شعب بیشتر بوده و از این طریق صرفه‌جویی‌های قابل توجهی را همراه خواهد داشت. تفاهم‌نامه طرح خدمت در حال حاضر مابین بانک‌های توسعه صادرات ایران و ملی ایران اجرایی شده است. سقف مبالغ واریز و برداشت در قالب طرح خدمت به شرح جدول ذیل می‌باشد:

   (مبالغ به ریال)
   بانک ملی
   سقف واریز به حساب بانک مقابل
   100.000.000
   کارمزد واریز به حساب بانک مقابل
   -
   سقف پرداخت چک بانک مقابل
   500.000.000
   کارمزد پرداخت چک بانک مقابل
   10.000

   سامانه ساتنا:

   با استفاده از سیستم ساتنا، دارندگان حساب‌های سفیر در بانک توسعه صادرات ایران برای انتقال وجه از حساب خود به یکی از حساب‌های موجود در سایر بانک‌ها، می‌توانند با مراجعه به شعب بانک نسبت به صدور دستور انتقال وجه اقدام نمایند. لازم به ذکر است انجام این عملیات از طریق بانکداری اینترنتی سفیر نیز(با محدودیت مبلغ انتقال) امکان‌پذیر می‌باشد.


   سامانه پایا:

   این سامانه برای پرداخت‌های با مبالغ خرد و تعداد زیاد(از یک حساب به یک حساب و یا از یک حساب به چند حساب) و به صورت بین‌بانکی طراحی گردیده است. موارد ذیل از جمله خدمات قابل ارایه در این سامانه می‌باشد.

   - پرداخت حقوق کارکنان شرکت‌ها و سازمان‌ها. با استفاده از طرح پایا حساب سازمان پرداخت کننده می‌تواند در یک بانک و حساب کارکنان در بانک‌های متعدد باشد.

   - پرداخت سود سهام که در این خصوص نیز حساب پرداخت کننده سود می‌تواند در یک بانک و حساب سهامداران در شعب سایر بانک‌ها باشد.

   - پرداخت اقساط تسهیلات.

   - حواله‌های بانکی انفرادی


   طرح سحاب:

   با استفاده از طرح سحاب، مشتریان می‌توانند برای انجام عملیات انتقال وجه، علاوه بر بانکداری اینترنتی سفیر و دستگاه‌های ATM ، با مراجعه به شعب بانک توسعه صادرات ایران تا سقف معینی (که بیشتر از سقف تعیین شده برای اینترنت و دستگاه‌های ATM است) از طریق پایانه PINPAD شعب نسبت به انتقال وجه به حساب کارت‌بانک‌های شبکه بانکی(عضو شتاب) اقدام نمایند. در حال حاضر سقف انتقال با کارت در شعب 150 میلیون ریال و در دستگاه ATM و اینترنت، مبلغ 30 میلیون ریال می‌باشد.


   دستور پرداخت گروهی پایا:

   در این طرح شرکت‌ها و سازمان‌هایی که حساب اصلی آنها در بانک توسعه صادرات ایران است می‌توانند بدون الزام مشتریان خود به افتتاح حساب در این بانک، از طریق تکمیل و ارسال فرم‌های مربوطه که در این نرم افزار موجود می باشد وجه مربوطه را به حساب افراد در هر بانک دیگر پرداخت نمایند .

   داشتن حساب در بانک توسعه صادرات ایران و ارائه مدارک شناسایی در هنگام تکمیل فرم درخواست خدمت برای مشتری تنها الزامات استفاده از این خدمت بوده و در حال حاضر بانک هیچ کارمزدی در قبال این خدمت اخذ نمی نماید.

   مشتریان می توانند پس از مطالعه دقیق دستورالعمل طرح با تکمیل فرم مربوطه و تحویل فایل به شعبه بانک توسعه صادرات از این خدمت بهره مند گردند.

   توجه:

   • لطفا در صورت استفاده از نسخه قبل از نسخه 2.4.0.21 برنامه، بانک اطلاعاتی نسخه قبلی را در محل دیگری کپی کرده و از بانک جدید موجود در نسخه 2.4.0.21 به بعد به جای آن استفاده نمایید
   • بعد از اینکه فایل فشرده زیر را دانلود کردید آنها را از حالت فشرده خارج کرده و بر روی EDBIPAYA.exe دوبار کلیک کنید.
   • برای اولین بار لازم است رمز عبور فعلی را خالی گذاشته و کلمه رمز جدید مدنظر خود را در بخش رمز عبور جدید وارد کنید و در بخش بعدی مجددا آن را تکرار نمایید.


   ارتباط با سفیر

   مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

   خدمات الکترونیک و کارت

   تلفن: 88707859

   پست کشیک (شبانه روزی):88554823 و 09122145164

   پست الکترونیکی: cardbank@edbi.ir