• یکصد دستاورد برتر وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی می شود

   100 روز 100 اقدام

   یکصد دستاورد برتر وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی می شود

   یکصد دستاورد برتر وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی می شود

   وزارت امور اقتصادی و دارایی ، آغاز معرفی یکصد دستاورد برتر این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید را تحت عنوان “100 روز 100 اقدام” در دهه فجر کلید زد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، در پی فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رییس جمهوری و هیات دولت در سوم شهریور ماه سالجاری، معرفی این اقدامات در دستور کار این وزارتخانه به عنوان ستاد اصلی فرماندهی اقتصادی کشور قرار گرفت.
   مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: گزارش اقدامات انجام گرفته بسیار خوب بودند و باید به اطلاع مردم رسانده شود.
   براساس این گزارش، تاکنون 20 اقدام از 100 اقدام یاد شده در سامانه "شادا" وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی اطلاع رسانی شده و معرفی سایر دستاوردها تا اردیبهشت سال آینده ادامه می یابد.
   عرضه اسناد خزانه اسلامی برای نخستین بار، سامانه جامع گمرکی با 9 قابلیت ویژه، پیاده سازی IFRS برای شفاف سازی صورتهای مالی، انتشار سریع اطلاعات کدال امن سازی بازار سرمایه ، عدالت مالیاتی با قانون مالیات های مستقیم، پرهیز از رد دیون به جای خصوصی سازی، رشد تراز مثبت تجاری با تقویت صادرات و مدیریت واردات و پیشی گرفتن درآمدهای مالیاتی از درآمدهای نفتی هشت اقدام اول معرفی شده توسط این وزارت خانه بوده است.
   احیای نظام مالیاتی به عنوان قلب اقتصاد کشور، افزایش بهره وری در شرکت های واگذار شده، هوشمندسازی عملیات مالی دولت در سه گام، کاهش ریسک کشوری پس از 10 سال، بازگشت اعتماد به صنعت بیمه، تحقق 100 درصد واگذای به بخش خصوصی واقعی، تحقق 89 درصدی درآمد حاصل از واگذاری ها، شناسایی ابر ذینفعان استعلامات برای تسهیل کسب و کار عنوان هشت اقدام دیگر معرفی شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی محسوب می شود.
   عنوان چهار دستاورد برتر دیگر این وزارتخانه عضویت در بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا، جذب 11 میلیارد دلار و 400 میلیون دلار سرمایه خارجی در 6 ماه، افشای توانگری مالی شرکت های بیمه گامی به سوی امنیت بیمه گذاری و راه اندازی سامانه سنهاپ است.

   برای مشاهده طرح های اینفوگرافی از این اقدامات روی گالری کلیک کنید.

   گالری
   مطالب مرتبط
 • کلیه حقوق متعلق به بانک توسعه صادرات ایران می باشد.
 • ساختمان مرکزی : تهران - میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش خیابان پانزدهم، برج توسعه
  تلفن ها : 88709022 و 88707951 - 3 و 81920
  دورنگار :88702848