بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • نقش بازار سرمایه در تامین مالی پررنگ می‌شود

   مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

   نقش بازار سرمایه در تامین مالی پررنگ می‌شود

   نقش بازار سرمایه در تامین مالی پررنگ می‌شود

   مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: برگزاری نمایشگاه‌هایی با معرفی ابزارهای تامین مالی و واسطه های دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای مولد یک قدم اساسی در مسیر خروج اقتصاد ایران از بانک محوری خواهد بود.

   دکتر علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در نخستین روز از نمایشگاه بانک، بورس و بیمه حضور یافت.

   وی در گفتگو با خبرنگار اگزیم نیوز با ارزیابی مثبت از برگزاری نمایشگاه مذکور تشریح کرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی با معرفی ابزارهای تامین مالی و واسطه های دسترسی سرمایه گذاران به بازارهای مولد یک قدم اساسی در مسیر خروج اقتصاد ایران از بانک محوری خواهد بود.
   صالح آبادی افزود: به عنوان مثال افتتاح پایگاه اینترنتی آی بی شاپ با فراهم آوردن امکان دسترسی سرمایه گذاران خرد به تمام محصولات بازار سرمایه و شرکت های تامین سرمایه اقدام مثبتی در حوزه توسعه و افزایش نقش بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد به شمار می آید. از آنجایی که شرکت های تامین سرمایه واسط بین ناشران اوراق و سرمایه گذاران هستند بنابراین هرچه اوراق از طریق شبکه های مختلف به طیف وسیع تری از سرمایه گذاران عرضه شوند نقش این ابزار در تامین مالی پررنگ تر خواهد بود.
   مدیرعامل بانک توسعه صادرات در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین تغییرات نرخ تسهیلات در بانک توسعه صادرات گفت: حداکثر نرخ تسهیلات در این بانک مطابق با بخشنامه بانک مرکزی اجرا می شود؛ البته همانطور که پیش تر و براساس نرخ های قبلی تخفیف داده می شد در حال حاضر هم جدول تخفیف نرخ تسهیلات در بانک توسعه صادرات پابرجاست و تخفیف نرخ براساس نرخ های جدید اعمال می شود.
   وی افزود: دارا بودن وثیقه نوع یک، وثیقه از صندوق ضمانت صادرات و یا انتخاب متقاضی تسهیلات به عنوان صادرکننده نمونه از مصادیق تعلق گرفتن تخفیف در نرخ تسهیلات بانک توسعه صادرات می باشد.
   اخیراً براساس مصوبه بانک مرکزی، نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک یا مؤسسات اعتباری و مشتری، حداکثر معادل 18 درصد تعیین شده و نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه‌گذاری معادل 15 درصد و برای سایر تسهیلات معادل 18 درصد اعلام شد.
   به گزارش اگزیم نیوز، نهمین دوره نمایشگاه بین المللی بانک بورس و بیمه از 20 الی 23 تیر ماه 1395 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران در حال برگزاری است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   مطالب مرتبط