بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • معرفی پروژه‌ها -9/تسهیلات 250میلیون یورویی اگزیم‌بانک ایران برای احداث نیروگاه پره‌سرگیلان

   معرفی پروژه‌ها -9/تسهیلات 250میلیون یورویی اگزیم‌بانک ایران برای احداث نیروگاه پره‌سرگیلان

   معرفی پروژه‌ها -9/تسهیلات 250میلیون یورویی اگزیم‌بانک ایران برای احداث نیروگاه پره‌سرگیلان

   بانک توسعه صادرات در راستای اهداف عمرانی و توسعه ای به نیروگاه سیکل ترکیبی 968 مگاواتی پره سر گیلان تسهیلات 250 میلیون یورویی اختصاص داد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، این نیروگاه در پره سر استان گیلان و 120 کیلومتری شمال غرب شهرستان رشت با هزینه 614 میلیون یورو احداث شد و بانک توسعه صادرات نیز تامین مالی 250 میلیون یورویی آن را به عهده گرفت.
   محل پرداخت تسهیلات منابع بانک بوده و نوع عقود اسلامی به کار گرفته شده نیز مشارکت مدنی و فروش اقساطی است.
   ابعاد صادراتی طرح نیز صادرات برق بین کشورهای هم مرز و دارای مرز خشکی است و میزان ارزآوری یا جلوگیری از خروج ارز نیز معادل سالانه پنجاه میلیون یورو است.
   اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم این طرح بیش از هزار نفر بطور مستقیم و بیش از 10 هزار نفر بطور غیر مستقیم است.
   این طرح برای تأمین برق مورد نیاز کشور و برق مورد نیاز شهری و صنعتی استان های شمالی کشور(پاسخگویی به میانگین رشد تقاضای 10% برق در استان گیلان) اجرایی شد و صادرات برق بین کشورهای هم مرز و دارای مرز خشکی از مزایای آن به شمار می رود.
   میزان همکاری بانک به مدت 20 سال از تاریخ آغاز بوده ضمن اینکه بانک پارسیان نیز یکصد میلیون یورو از این طرح را تأمین مالی کرده است. مدت زمان ایجاد 36 ماه و دوران مشارکت یکسال با تنفس و 7 سال بازپرداخت است.
   نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر گیلان قابلیت توسعه تا دو هزار مگاوات تولید برق را دارد و هم اکنون در حال بهره برداری است.
   نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر نخستین تجربه کشور در اجرای همزمان و یکپارچه واحدهای گازی و سیکل ترکیبی است که دارای چهار واحد گازی هر یک به ظرفیت 162 مگاوات و دو واحد توربین بخار هر یک به ظرفیت 160 مگاوات است.
   نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر با ساختار BOT ظرفیت 968 مگاوات را در شرایط ایزو دارد که متشکل از دو بلوک (هر بلوک شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار) واقع در پره‌سر گیلان است.
   نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر با استفاده از توانمندی متخصصان ایرانی ساخته شده است که سهم ساخت داخل در این نیروگاه بیش از 93 درصد است.
   نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر نخستین تجربه کشور در اجرای همزمان و یکپارچه واحدهای گازی و سیکل ترکیبی آن است که دارای چهار واحد گازی هر یک به ظرفیت 162 مگاوات و دو واحد توربین بخار هر یک به ظرفیت 160 مگاوات است.
   انرژی الکتریکی تولید شده نیروگاه از طریق پست 230 کیلوولت و هشت فیدر به شبکه سراسری وصل می شود.

   گالری
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   مطالب مرتبط