بانک توسعه صادرات ایران
   
 
  • معرفی پروژه‌ها -11/تسهیلات ارزی و ریالی بانک توسعه صادرات درساخت پارک آبی جزیره کیش

   معرفی پروژه‌ها -11/تسهیلات ارزی و ریالی بانک توسعه صادرات درساخت پارک آبی جزیره کیش

   معرفی پروژه‌ها -11/تسهیلات ارزی و ریالی بانک توسعه صادرات درساخت پارک آبی جزیره کیش

   بانک توسعه صادرات تسهیلات ارزی و ریالی 11 میلیون یورویی و 100 میلیارد ریالی را با هدف توسعه صنعت گردشگری و توریسم به ساخت پارک آبی در جزیره کیش تخصیص داد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، مبلغ کل طرح پارک آبی روباز 100 میلیارد تومان است و این طرح در کشور برای اولین بار با این وسعت اجرایی می شود.

   تسهیلات ارزی و ریالی بانک توسعه صادرات با نرخ سود 7 درصد و مدت بازپرداخت 5 ساله است البته تامین منابع صرفا از محل منابع صندوق توسعه ملی و بخش ریالی از منابع بانک بوده و سایر بانک ها مشارکت نداشته اند.

   نوع عقود اسلامی به کار گرفته شده در تسهیلات دهی این طرح نیز سه و نیم سال مشارکت مدنی و 5 سال فروش اقساطی است.

   جلوگیری از خروج ارز بابت گردشگری از ابعاد صادراتی طرح به شمار می رود و با اجرای آن 80 نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد خواهد شد.

   با ساخت پارک آبی در جزیره کیش با توجه به ایجاد جاذبه های جدید گردشگری وضعیت ورودی به جزیره افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت.

   همچنین با توجه به نزدیکی به کشور های عربی حاشیه خلیج فارس و تمایل استفاده زنان مسلمان از پارک آبی در سانس‌های مجزا بنظر می رسد مورد استقبال گردشگران ورودی از کشور های خارجی قرار گیرد.

   بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مدت زمان ایجاد یا توسعه سه سال و مدت زمان بهره برداری 30 سال است.

   گفتنی است، بزرگترین پارک آبی روباز کشور در جزیره کیش، یکی از زیباترین و منحصربه فردترین پارک های آبی جهان است.

   اولین پارک آبی روباز بدون مشرف با قابلیت استفاده آقایان و خانم ها در کشور و در منطقه است که بنظر می رسد مورد توجه تمامی زنان مسلمان در جهان قرار گرفته وباعث ورود گردشگران زیادی به این جزیره شود.

   پارک آبی روباز کیش واقع در جنوب جزیره از تمام استانداردهای روز دنیا برای خدمات دهی به گردشگران برخوردار است و پیش بینی می شود با بهره برداری از آن تحولی بزرگ در ورود گردشگر به جزیره کیش رخ دهد.

   طراحی و ساخت تم پارک آبی " اوشن " کیش به نحوی انجام شده است تا بانوان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

   همچنین این پارک آبی یکی از ۱۰ پارک آبی زیبای جهان نیز محسوب شده و پیش بینی می شود در رتبه بندی جهانی پارک های آبی جهان در سال آینده میلادی قرار گیرد. تم پارک آبی اوشن به عنوان یکی از ۱۰ پارک آبی برتر جهان است.

   تمامی سرسره ها وبازیهای تم پارک آبی " اوشن" از کانادا و بخشی از آن نیز از کشور بلژیک خریداری شده است .همچنین زیرساختهای لازم قبل از نصب تجهیزات پارک نیز از کشورهای اروپای غربی تهیه شده است.

   این پارک آبی با استفاده از ترکیب متخصصان خارجی و داخلی ساخته شده اما هم اکنون دانش و تخصص طراحی ساخت اینچنین پارک هایی در کشور بومی شده است.

   طراحی این پارک از سال ۸۹ آغاز شده و پس از پنج سال عملیات ساخت هم اکنون آماده بهره برداری است.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   مطالب مرتبط