بانک توسعه صادرات ایران
   
  • رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات در ۶ ماه

   دکتر صالح آبادی عملکرد نیمه اول اگزیم بانک ایران را تشریح کرد:

   رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات در ۶ ماه

   رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات در ۶ ماه

   دکتر علی صالح آبادی در گفت و گو با اگزیم نیوز با تشریح عملکرد نیمه اول بانک توسعه صادرات ایران از رشد 35 درصدی پرداخت تسهیلات در شش ماه گذشته خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات مدیر عامل بانک توسعه صادرات در گفتگو با اگزیم نیوز گفت: اهمیت توسعه صادرات در جهت نیل به رشد اقتصادی مطلوب، ایجاب می‌کند مجموعه دستگاههای متولی توسعه صادرات غیر نفتی، اعم از اجرایی و قانون گذار، بررسی و حل موانع و مشکلات موجود بر سر راه توسعه صادارت و تسهیل امور مرتبط با آن را همواره در اولویت قرار دهند. این امر بویژه در اجرای برنامه‌های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه گذار از اقتصاد تک‌محصولی و متکی به نفت از اهمیتی مضاعف برخوردار می گردد.

   وی در ادامه به شرح عملکرد 6 ماهه اول سال جاری این بانک پرداخت و گفت: مجموع تسهیلات پرداختی ارزی و ریالی در شش ماهه اول امسال 29803 میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 35.5 درصد رشد داشته است. همچنین تسهیلات پرداختی در بخش سرمایه در گردش تا پایان شهریورماه سال جاری 20347 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 9 درصد رشد را تجربه کرده ایم.

   صالح آبادی تسهیلات اعطایی در بخش طرح را در نیمه اول امسال معادل 4337 میلیارد ریال اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 50 درصد رشد و در مجموع تسهیلات پرداختی امسال در شهریور ماه نسبت به ماه قبل از آن 24.5 درصد رشد داشته است.

   به گفته مدیر عامل بانک توسعه صادرات در پایان شهریورماه، مانده تسهیلات بانک 192367 میلیارد ریال بوده که 27 درصد نسبت به سال قبل در همین مدت رشد داشته است. و مانده سپرده های ریالی اشخاص در پایان شهریورماه 25813 میلیارد بوده است که رشد 61 درصدی را نسبت به سال قبل در این محدوده زمانی نشان می دهد.

   علی صالح آبادی در ادامه به آمار خدمات اعتبار اسنادی و ضمانت نامه اشاره کرد و گفت: 582 میلیون دلار اعتباراسنادی وارداتی داشته ایم که نسبت به ماه گذشته 136 درصد رشد و نسبت به سال قبل 11 درصد رشد داشته است. 88.2 میلیون دلار نیز اعتباراسنادی صادراتی و بروات اعطا شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 145 درصد رشد را در این بخش شاهد بوده ایم. همچنین تعداد حواله های وارده ارزی طی شش ماه اول سال 722 فقره با مبلغ 942 میلیون دلار بوده است که نسبت به سال قبل در همین مدت به لحاظ تعداد 122 درصد رشد و از نظر مبلغ 190 درصد رشد داشته است.

   وی در حوزه حواله های صادره ارزی خبر از رشد 37 درصدی از نظر تعداد و رشد 21 درصدی از نظر مبلغ داد و افزود: تعداد حواله های صادره ارزی در 6 ماهه اول سال جاری 2881 فقره با مبلغ 1 میلیارد و 934 میلیون دلار بوده است و تاپایان شهریورماه 463 فقره ضمانت نامه به مبلغ 1433 میلیارد صادر شده که نسبت به ماه قبل از آن 37 درصد رشد داشته است.
   مطالب مرتبط