بانک توسعه صادرات ایران
   
  • آفریقا در اولویت توسعه روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات است

   دکتر صالح آبادی:

   آفریقا در اولویت توسعه روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات است

   آفریقا در اولویت توسعه روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات است

   مدیرعامل بانک توسعه صادرات، توسعه روابط کارگزاری به ویژه در قاره آفریقا و کشورهایی که کمتر مورد توجه بوده اند را از اولویت های این بانک ذکر کرد.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ، دکترعلی صالح آبادی بعد از بازدید از غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر کشورهای مطرح اروپایی، آسیای شرقی و همسایگان برای توسعه روابط کارگزاری، کشورهای آفریقایی در اولویت های برنامه های ما قرار دارند.
   وی یکی دیگر از اولویت های بانک توسعه صادرات را گشایش خطوط اعتباری عنوان کرد و گفت: در بحث خطوط اعتباری از بانک های خارجی شامل فاینانس و ری فایناس، قراردادهایی را با کره جنوبی، چین و اتریش امضا کردیم که به زودی با روسیه هم به توافق خواهیم رسید و در مورد کشور چین هم علاوه بر بانک های قبلی اش دو بانک دیگر به قرارداد خواهد رسید.
   مدیرعامل بانک توسعه صادرات افزود: البته به غیر از این خطوط اعتباری که داریم در اروپا و کشورهای دیگر هم در حال مذاکره هستیم که در زمان خودش به امضا خواهد رسید و اعلام خواهد شد.
   وی خاطرنشان کرد: تلاش کردیم وجوهی که در دوره تحریم با محدودیت رو به رو بود را آزاد و از آنها استفاده کنیم که موفق به آزادسازی منابع مان در کشورهایی مثل کوبا، سریلانکا و تاجیکستان شویم.
   صالح آبادی گفت: صندوق توسعه ملی، امسال هفت هزار میلیارد ریال در اختیار بانک توسعه صادرات قرار داد که ما در شش ماهه اول امسال حدود 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ مناسب برای بخش صادرات پرداخت کردیم.
   وی درباره بسته های تشویق صادراتی و اعتبار برای صادرات کنندگان و برنامه های این بانک برای اعطای تسهیلات توضیح داد: یکی از بحثهای اصلی ما در امسال، ارائه بسته صادرات غیر نفتی سال 96 است که در ستاد اقتصاد مقاومتی تصویب شد.
   صالح آبادی ادامه داد: تسهیلاتی را صندوق توسعه ملی با نرخ 11 درصد در اختیار ما قرار می دهد با منابع خود بانک، تلفیق می شود و با میانگین نرخ 14 درصد در اختیار مشتری قرار می گیرد.
   مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: خوشبختانه امسال هفت هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی صندوق توسعه ملی منابع در اختیار این بانک قرار گرفته است و چیزی حدود سه برابر این را مبلغ را هم خود بانک برای بخش صادرات تخصیص داده است.
   بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، 5 آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از 940 رسانه در مصلای امام خمینی(ره) تهران گشایش یافته است و فعالیت آن تا 12 آبان ماه، همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 ادامه دارد.
   مطالب مرتبط