بانک توسعه صادرات ایران
   
  • هر پروژه ای در کشور افتتاح شده، حتماً بانکی در کنار آن بوده است

   دکتر صالح آبادی:

   هر پروژه ای در کشور افتتاح شده، حتماً بانکی در کنار آن بوده است

    هر پروژه ای در کشور افتتاح شده، حتماً بانکی در کنار آن بوده است

   تامین مالی طرح ها برای پیشرفت در عرصه‌های مختلف اقتصادی نیاز به منابع مالی فراوانی دارد که بخش عمده ای از آنها را نظام بانکی تامین می کند.

   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، آقای دکتر صالح آبادی در دیدار با اعضای شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات نظام بانکی کشور با بیان این مطلب گفت: از کسب و کارهای کوچک گرفته تا تمام پروژه های بزرگ زیرساختی از منابع بانکی استفاده می کنند ولی کمتر می بینیم تا به نقش حمایتی بانک ها از این طرح ها پرداخته شود.
   مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد : بانک ها برای ایجاد اشتغال و تولید و توسعه اقتصادی سهم و تاثیر به سزایی دارند و باید این تصویر در ذهن مردم نقش ببندد نه اینکه بانکها فقط سود پرداخت می کنند.
   وی گفت: اکنون نظام منسجم اطلاع رسانی در بانکها به همت پژوهشکده پولی و بانکی و بانک مرکزی با عنوان " ایبنا" ایجاد شده است که مرجعی است برای سایر رسانه ها و هم پشتوانه ای برای نظام بانکی است.
   آقای دکتر صالح آبادی در این جلسه خواستار برنامه ریزی برای آموزش مفاهیم و دغدغه های بانکداری اسلامی برای کارکنان نظام بانکی شد.
   رییس هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران همچنین به ضرورت فرهنگ سازی برای اصلاح نظام کارمزد خدمات بانکی اشاره کرد و گفت: باید این فرهنگ در کشور ترویج شود که برای ارائه سرویس خوب، باید کارمزد آن‌را پرداخت. به‌عبارتی‌دیگر عمده درآمد منابع بانکها از کارمزدها باید تامین شود و نه صرفا از مابه التفاوت از نرخ سود تسهیلات‌اعطایی و سپرده.
   وی تصریح کرد: برای تصویرسازی مطلوب از نظام بانکی، علاوه بر ضرورت اصلاح درون سیستمی نظام بانکی، باید همزمان از ظرفیت‌ خبرنگاران خبرگزاری‌ها، نشریات، رسانه‌های اجتماعی و صدا وسیما بهره‌ گرفت.
   در این جلسه آقای محمدعلی کریمی ، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی نیز به تشریح اقدامات انجام شده در شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی کشور پرداخت و از اجرای برنامه های جدید مشترک روابط عمومی بانک‌ها به منظور آگاهی بخشی از اقدامات موثر نظام بانکی کشور در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این شورا به طور مرتب در حال رصد و شناسایی مشکلات و دغدغه های جامعه است تا بتواند نسبت به رفع و یا اصلاح آنها اقدام کند.
   آقای سیدغلامرضا کاظمی دینان، مشاور رسانه ای رییس کل بانک مرکزی ، نیز در این جلسه تصریح کرد: نباید از نقش موثر کارکنان نظام بانکی برای ارائه تصویر مطلوب بانکها نزد جامعه و خانواده هایشان غافل نشویم و در این زمینه ضرورت دارد در ابعاد درون سازمانی برنامه ریزی هایی صورت پذیرد.
   در این جلسه اعضای شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی شامل مدیران روابط عمومی بانک‌های ملی، مسکن، ملت، اقتصاد نوین، ایران زمین، توسعه صادرات ایران و موسسه اعتباری توسعه و همچنین مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیرعامل بانک توسعه صادرات، سردبیر ایبنا و مشاور رسانه‌ای رئیس کل بانک مرکزی حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
   گالری
   مطالب مرتبط