بانک توسعه صادرات ایران
   
  • اعلام آمادگی برزیل برای اعطای خط اعتباری 1.2 میلیارد یورویی به ایران

   اعلام آمادگی برزیل برای اعطای خط اعتباری 1.2 میلیارد یورویی به ایران

   اعلام آمادگی برزیل برای اعطای خط اعتباری 1.2 میلیارد یورویی به ایران

   سفیر برزیل در دیدار با مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از برنامه آن کشور جهت اختصاص خط اعتباری فاینانس به ارزش1.2 میلیارد یورو به ایران خبر داد.

   این خط اعتباری در راستای افزایش حجم تجاری فیمابین دو کشور تا مبلغ 5 میلیارد دلار که در کمیسیون اخیر مشترک اقتصادی دو کشور هدف گذاری شده بود‌‌ به منظور کمک به صادرکنندگان کشور برزیل به ایران و تامین مالی پروژه های اقتصادی ذیربط تنظیم شده است.
   به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، دکتر علی صالح آبادی در این نشست پیرامون پروژه‌های مهم بانک توسعه صادرات در عسلویه و بندرچابهار سخن گفت و آمادگی این بانک را برای برقراری روابط کارگزاری با بانکهای برزیلی و استفاده از خط اعتباری مذکور اعلام کرد.
   آقای رودریگو دی آزردو سانتوس سفیر برزیل در این نشست اظهارداشت: در صورت استقبال و استفاده از خط یاد شده می توان مبلغ را در آینده افزایش داد.
   وی با اشاره به سابقه فعالیت برزیل در زمینه صنایع نیشکر ادامه داد: برزیل تجربه زیادی در کشاورزی و صنایع مرتبط با آن دارد و می تواند با ایران در این زمینه ها همکاری نماید.
   آقای سانتوس تصریح کرد: توانایی همکاری با جمهوری اسلامی ایران را در عرصه تولید الکتریسیته از منابع تجدید پذیر و انتقال تکنولوژی های مرتبط داریم.
   سفیر برزیل نسبت به تاسیس شعب بانکهای ایرانی در برزیل ابراز آمادگی کرد و گفت: بانکهای خصوصی که مذاکره داشته ایم تمایل خود را به این کار اعلام نموده اند.
   گالری
   مطالب مرتبط