بانک توسعه صادرات ایران
   
  • بانک توسعه صادرات خواهان بسترسازی برای توسعه روابط بانکی و اقتصادی است

   دکتر صالح آبادی:

   بانک توسعه صادرات خواهان بسترسازی برای توسعه روابط بانکی و اقتصادی است

   بانک توسعه صادرات خواهان بسترسازی برای توسعه روابط بانکی و اقتصادی است

   مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در جمع سفرا و نمایندگان ایران در خارج از کشور، با تاکید بر آمادگی بانک توسعه صادرات برای تامین مالی پروژه های خارج از کشور خواهان استفاده از ظرفیت‌های
   نمایندگی ها در توسعه روابط بانکی و تجاری شد.

   دکتر علی صالح آبادی با تشریح نقش بانک توسعه صادرات به عنوان اگزیم بانک ایران به عنوان ابزار دولت برای توسعه روابط اقتصادی با سایر کشورها افزود: سرمایه ای که دولت در اختیار این بانک قرار می دهد برای تامین مالی پروژه های دارای اولویت در کشورهای مقصد استفاده می شود.
   وی با ذکر مثال هایی مانند پروژه های انتقال برق و گاز به سایر کشورها که توسط بانک توسعه صادرات تامین مالی شده است افزود: این پروژه ها گسترش روابط اقتصادی دو کشور را به دنبال دارد.
   مدیر عامل بانک توسعه صادرات با اشاره به نمودار انواع روشهای تامین مالی گفت: در روش اعتبار خریدار تسهیلات به خریداران کالا یا کارفرمایان خارجی جهت خرید کالا و خدمات ایرانی پرداخت می شود.
   به گفته دکتر صالح آبادی قرارداد اعتبار خریدار در بانک توسعه صادرات یا به صورت موردی برای یک طرح صادراتی مشخص پرداخت می شود یا قرارداد تامین مالی به صورت عام بین بانک توسعه صادرات و بانک های خارجی منعقد شده و به طرح های صادراتی متعددی اعطا می شود.
   وی در ادامه سخنان خود به بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی اشاره کرد و یادآور شد: صندوق توسعه ملی برای حمایت از صادرات غیرنفتی مبلغ 2 میلیارد دلار را در قالب اعتبار خریدار و سرمایه در گردش اختصاص داده است و بانک توسعه صادرات هم تخصیص 200 میلیون دلار از منابع بانک را در قالب اعتبار خریدار انجام داده است.
   مدیرعامل بانک توسعه صادرات تعدادی از قراردادهای خطوط اعتباری فاینانس و ریفاینانس با کشورهای مختلف را برشمرد و گفت: در انتخاب پروژه ها برای استفاده از تسهیلات فاینانس طرح های صادرات محور در اولویت قرار دارند.
   دکتر علی صالح آبادی تاکید کرد: بانک توسعه صادرات حضور در بازارهای هدف منطقه ای و فرامنطقه ای و تداوم دریافت خطوط اعتباری کوتاه مدت و میان مدت را دنبال می کند و خواهان حضور فعال در اجلاس کمیسیون های مشترک اقتصادی با همکاری نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است.
   وی ارسال گزارش های ادواری در خصوص وضعیت اقتصادی و آخرین تحولات بانکی و مالی و همکاری برای توسعه ارتباط با بانک ها و موسسات مالی از جمله شرکت های بیمه اعتبار صادراتی توسط نمایندگی ایران درخارج از کشور را برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری حائز اهمیت عنوان کرد.
   گالری
   مطالب مرتبط